Edukacyjna Wystawa Węży

by admin

Edukacyjna Wystawa Żywych Węży to niezwykły projekt od początku do końca zorganizowana przez p. Adama Czajora, pasjonata węży i wszystkiego co z nimi związane. Ekspozycja, prezentowana przy ul. Kościuszki 11 a prezentuje różne gatunki węży zamieszkujących najodleglejsze zakątki świata.                  O wyjątkowości tej sopockiej kolekcji świadczy fakt, iż większości tych pełzających gadów, nie znajdziemy w ogrodach zoologicznych.

Ponadto, oprócz podglądania węży w wielkich akwariach, można wziąć udział w wykładach nt. biologii węży i historii powstania terrarium. Co więcej, po uprzedniej dezynfekcji rąk, można węże dotykać a nawet wziąć na ręce. Ciekawostką jest bardzo dobrze wypreparowany szkielet węża, dzięki czemu możemy poznać budowę tych gadów.

Wystawa jest czynna codziennie od godz. 11:00 do godz. 20:30. Bilet normalny kosztuje 8 zł., a uczniowie   i dzieci za wejście zapłacą 6 zł. Osoby chcące bardziej dogłębnie poznać świat węży i ich zwyczaje mogą skontaktować się z p. Adamem pod nr tel. 531 986 648.

Patronem Edukacyjnej Wystawy Węży jest Fundacja Epicrates, niosąca pomoc egzotycznym stworzeniom na terenie Polski oraz portal terrarium.pl.

Zobacz także