Open’er Festival

by admin

Gdynia to nie tylko atrakcje związane z morzem i muzeami. Jedną z największych i jednocześnie najbardziej znanych gdyńskich atrakcji, która corocznie przyciąga do miasta dziesiątki tysięcy ludzi, jest festiwal muzyczny Open’er. Ta trwająca zazwyczaj kilka dni wielka impreza muzyczna odbywa się każdego lata na terenie lotniska w Gdyni-Kosakowie. Pierwsza edycja Open’era odbyła się w Warszawie   w roku 2002, a w latach 2003-2005 na gdyńskim skwerze Kościuszki. Jednak z powodu wielkiego zainteresowania ze strony publiczności, na skwerze zaczęło robić się ciasno i od 2006 roku artyści występują na terenie lotniska.

Występujący tu wykonawcy prezentują różnorodne style muzyczne. W ciągu kilkunastu lat trwania Open’era wystąpiły tu takie gwiazdy jak Placebo, Pearl Jam, The Chemical Brothers, Red Hot Chili Peppers, Kylie Minouge, Pink czy Kanye West. Obecnie, artyści prezentują swą twórczość aż na 5 różnych scenach.

Oprócz muzyki, podczas trwania festiwalu prezentowane są dzieła z innych rodzajów sztuki. Zobaczyć można m.in. wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej z Warszawy czy też przedstawienia teatralne realizowane przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego.

Dla gości festiwalu przygotowuje się specjalne parkingi oraz pola namiotowe, a każdy uczestnik otrzymuje kolorową opaskę będącą dowodem posiadania biletu.

Więcej informacji o występujących tu artystach oraz o samym festiwalu znaleźć można na stronie www.opener.pl.

Zobacz także