Koło widokowe

by admin

Gdynia najwięcej atrakcji turystom (i nie tylko) oferuje w sezonie wiosenno-letnim. Jedną z nich jest niewątpliwie koło widokowe. Zazwyczaj działa od dnia matki (26.05) aż do pierwszych dni września. Ustawiane jest na Molo Południowym, tuż obok gdyńskiej Mariny, przy al. Jana Pawła II 13.

Koło (często nazywane „Wheel of Vision”) ma aż prawie 60 m. wysokości. Można z niego podziwiać rozległą panoramę Gdyni, Zatoki Gdańskiej, a przy dobrej pogodzie, nawet i Helu. Co ciekawe, jest ono własnością prywatną p. Oscara Brucha, niemieckiego przedsiębiorcy z Dusseldorfu.

Koło ma 55 metrów wysokości i w jego skład wchodzi 41 kabin mogących pomieścić 8 osób oraz jedna ekskluzywna gondola dla 4 gości. Wszystkie gondole są w stanie pomieścić jednocześnie aż 332 osoby. Jeden przejazd trwa ok. 15 minut i w tym czasie koło wykonuje 3 obroty.

Korzystać z koła może każdy, ponieważ nie ma ograniczeń wiekowych. Za bilet normalny zapłacić trzeba 25 zł., natomiast koszt wejściówki ulgowej (dla dzieci do 140 cm wzrostu) to 15 zł. Z okazji Dnia Matki czy Dnia Dziecka wprowadzane są promocyjne ceny biletów. Ta niezwykła atrakcja czynna jest od godz. 11:00 do godz. 22:00.

Gdyńskie Koło Widokowe można wynająć na specjalne okazje, takie jak imprezy firmowe czy urodziny dla dziecka. Wówczas przejazd gondolami trwa ok. godziny. Co ciekawe, koło jest miejscem, w którym mężczyźni bardzo często oświadczają się swoim wybrankom. I, jak głosi legenda, koło kręci się dotąd, aż wybranka nie powie „tak”.

 

 

Zobacz także